Prowadząc działalność opierającą się na branży transportowej, trzeba rozsądnie dysponować środkami finansowymi, którymi obracamy. Obecne czasy nie są łaskawe dla kierowców i przedsiębiorców. Wahania na rynku paliw spowodowane np. trwającą wojną za naszą wschodnią granicą powodują, że trzeba dobrze gospodarować zasobami. Montując dodatkowy zbiornik paliwa, unikniemy nieplanowanych przestojów i innych problemów. Jakie są ekonomiczne i praktyczne przesłanki za zamontowaniem dodatkowego zbiornika paliwa? Podpowiadamy!

Dodatkowe zbiorniki paliwa – rozwiązanie pozwalające na oszczędność czasu i pieniędzy

Dodatkowe zbiorniki paliwa montowane są najczęściej w różnego rodzaju busach i samochodach ciężarowych, które wykonują zadania transportowe na bardzo dalekich dystansach na drogach całej polski i Europy. Dzięki zastosowaniu dodatkowego baku możemy zwiększyć zasięg pojazdu, co powinno przynieść znaczącą oszczędność czasu i pieniędzy. Dodatkowe zbiorniki na paliwo mogą pomieścić (w zależności od modelu) aż 300 litrów oleju napędowego.

Zbiorniki paliwa do samochodów ciężarowych – sprawdzone i niezawodne wyposażenie

Dodatkowe zbiorniki paliwa do samochodów ciężarowych to nieocenione wyposażenie każdego pojazdu wykonującego transport międzynarodowy. Dzięki temu rozwiązaniu możemy nie tylko zaoszczędzić czas poprzez mniejszą ilość pobytów na stacji benzynowej, lecz także taki zbiornik możemy zatankować paliwem w możliwie najlepszej cenie i przejechać na nim znacznie większą odległość. Aluminiowy zbiornik paliwa to gwarancja pokonania większej liczby kilometrów na jednym tankowaniu i oszczędność pieniędzy.

Dodatkowe oszczędności płynące z posiadania takiego elementu

Posiadanie większego zbiornika na paliwo otwiera dodatkową ścieżkę do oszczędności dla firm. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania pojawia się możliwość odzyskiwania VAT-u. Kiedy samochód z takim zbiornikiem tankowany jest w Polsce, przedsiębiorcy mają prawo do odliczenia całkowitej wartości podatku VAT-u. Kwota netto z faktury jest wówczas wliczana do kosztów prowadzenia biznesu, a podatek VAT odliczany podczas składania odpowiedniej deklaracji. W sytuacji, kiedy tankowanie odbywa się za granicą, możliwość zwrotu podatku dotyczy 28 krajów Unii Europejskiej.

Wysokiej klasy zbiorniki paliwa marki ARHEN

Chcąc nabyć dodatkowe zbiorniki na paliwo, musimy przede wszystkim kierować się jakością produktów oferowanych przez daną firmę, a nie jedynie ceną. Producent zbiorników ARHEN ze Starachowic w województwie świętokrzyskim spełnia oczekiwania klienta, proponując najwyższej jakości baki, w tym także powiększone zbiorniki paliwa do busów. Działająca od 1993 roku firma stawia na jakość i zadowolenie użytkowników, oferując na swoje produkty 2-letnią gwarancję. Dodatkowo przedsiębiorstwo ARHEN może pochwalić się uzyskanym certyfikatem wydanym przez Państwowy Instytut Motoryzacji (w skrócie PIMOT). Potwierdza on najwyższą jakość produkowanych i sprzedawanych zbiorników. Co warte podkreślenia, dokument ten ważny jest na terenie całej Unii Europejskiej.

dodał redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 4 =