Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Wady wzroku to problem, który tyczy się ponad miliarda ludzi na całym świecie. To także wiele milionów Polaków ze zdiagnozowanymi wadami wzroku różnego rodzaju. Istnieje na szczęście wiele medycznych sposobów na przywrócenie ostrego i poprawnego widzenia, a także nowoczesne metody korekcji, których wykorzystanie może pozwolić na uzyskanie niesamowitych efektów praktycznie w przeciągu jednej wizyty u lekarza i optometrysta.

Popularne wady wzroku na świecie

Do najpowszechniej wstępujących wad wzroku na świecie należą krótkowzroczność (miopia), dalekowzroczność (hyperopia), astygmatyzm oraz prezbiopia (zwana również starczowzrocznością). Do nie tak dawna astygmatyzm był znacznie słabiej diagnozowany, przez co jeszcze przed kilkoma dekadami wiele osób miało nieprawidłowo dobrane leczenie oraz korekcję wzroku. Dziś już w czasie jednej wizyty w salonie optycznym jesteśmy w stanie z powodzeniem rozróżnić tę wadę wzroku.

Właściwe dobranie korekcji wzroku – okulary i soczewki

Podstawą jest oczywiście właściwe i poprawne dobranie odpowiedniej korekcji wzroku. Są to oczywiście okulary lub soczewki kontaktowe. To rozwiązania stosowane od bardzo dawna i niezwykle skuteczne. Przede wszystkim ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że komfort widzenia poprawia się nawet w trakcie pojedynczej wizyty u lekarza okulisty oraz optometrysty. Oczywiście zdania odnośnie tego, czy okulary czy też soczewki są lepszym rozwiązaniem będą jak zawsze podzielone. Ważne, że praktycznie każda wada wzroku może być w ten sposób dziś korygowana.

Operacje laserowe – remedium na wiele problemów

Od bardzo wielu lat popularne są również operacje laserowe wzroku. Niegdyś były bardziej obarczone ryzykiem rozmaitych powikłań, a dziś odbywają się one niemalże rutynowo. Bezpieczeństwo wykonywania takich właśnie operacji wzrosło wielokrotnie i dzisiaj niesamowicie wiele osób decyduje się na ich wykonanie nawet przy niewielkich wadach. Ostateczna decyzja w kwestii wykonania operacji zależy jednak od prowadzącego lekarza.

Regularne badania i diagnostyka kluczem do zdrowia

Zatrzymanie lub spowolnienie rozwoju wad wzroku zależy również często od prędkości interwencji i tego jak szybko zgłosimy się do lekarza okulisty. W wielu wypadkach nie noszenie okularów lub soczewek korygujących wzrok może coraz bardziej zmuszać nasz organ wzroku do wytężania się i w efekcie tego zmiany mogą postępować nieco szybciej. Dlatego tak ważne jest, szczególnie w przypadku dzieci i młodzieży regularne badanie wzroku i wizyty u specjalisty.

Dowiedz się więcej na Coopervision.pl.

dodał redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście − 10 =