Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Obecnych czasach oczywiście nie są one tak groźne jak kiedyś, a także nie utrudniają w tak dużym stopniu codziennego życia. Wszystko dzięki doskonale rozwiniętej medycynie, która radzi sobie doskonale z bardzo wieloma przypadkami, również bardzo złożonymi, wymagającymi przede wszystkim skomplikowanej diagnostyki. Rozwinięta technologia, wysokiej klasy sprzęt diagnozujący, a także świetnie wykształceni specjaliści – to wszystko wydatnie wpływa na znacznie solidniejszą, szybszą, a także bardziej trafną diagnostykę, a następnie leczenie.

Podstawowe objawy krótkowzroczności

Lista objawów krótkowzroczności jest całkiem pokaźna, ale tymi objawami, które łatwo dostrzec, a także są najbardziej dotkliwe dla osoby cierpiącej na ten rodzaj wady wzroku są przede wszystkim: zaburzone widzenie przedmiotów znajdujących się daleko, gorsze widzenie przy mniejszym świetle, sporadycznie bóle głowy powodowane koniecznością wytężania wzroku, pieczenie oczu, ból w oczach, konieczność mrużenia oczu, szybsze męczenie się czy też zawroty głowy. To objawy krótkowzroczności, które powinny nas zaalarmować i sprawić, że jak najszybciej skonsultujemy się z lekarzem specjalistą. Od tego bowiem będzie zależało tempo powrotu do normalnego funkcjonowania.

Korekcja krótkowzroczności

Korygowanie krótkowzroczności jest dzisiaj dzięki zdobyczom technologii, medycyny i innych nauk, znacznie prostsze. Wystarczy zazwyczaj odpowiednie dobranie szkieł kontaktowych lub soczewek, by móc zapewnić sobie odpowiednią jakość widzenia. Nawet w czasie pojedynczej wizyty w salonie optycznym odpowiedniej jakości, zostaną nam dobrane właściwe rozwiązania i od razu na miejscu będziemy mogli przetestować to, w jaki sposób widzimy. W ten sposób już w kilka dni uzyskamy okulary lub też soczewki kontaktowe dostosowane idealnie do naszej wady i jej stopnia nasilenia. Zamówić soczewki możemy nawet przez sklepy internetowe takie jak mojepierwszesoczewki.pl, dzięki czemu dostaniemy je prosto do domu i jeszcze bardziej oszczędzimy swój czas.

Leczenie operacyjne – wskazania i bezpieczeństwo

O wskazaniach do leczenia operacyjnego naszego wzroku bezwzględnie decydować będzie lekarz. Dzisiaj jednak to operacje niezwykle bezpieczne i z tego powodu coraz więcej osób chętnie się na nie decyduje. Oczywiście pewną wadą jest fakt, iż są one zazwyczaj pełnopłatne i nie refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Mimo tego chętnych nie brakuje. Składa się na to trwałość efektów, wysoka skuteczność i krótki czas oczekiwania.

dodał redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + piętnaście =