Planujesz zorganizować niezapomniany wyjazd wakacyjny dla całej rodziny? Jeśli marzą Ci się wakacje samochodem w Rumunii, musisz się odpowiednio przygotować. Chodzi nie tylko o rozsądne zaplanowanie trasy i noclegów, ale także o bezpieczeństwo wszystkich uczestników wycieczki. Sprawdź poniższy artykuł i dowiedz się, jak przygotować się na wakacje samochodem za granicą.

Gdzie na wakacje samochodem do Rumunii najlepiej jechać?

Marzy Ci się wycieczka po tak pięknym kraju, jakim jest Rumunia? Wakacje samochodem w tym kierunku wymagają kompleksowego przygotowania – głównie ze względu na naprawdę długą trasę do pokonania. Taki wyjazd to średnio ponad 1200 kilometrów do pokonania w jedną stronę.

Trasa przebiega przez malownicze tereny Polski, Słowacji, Węgier i ostatecznie naszego kraju docelowego. Przed wyjazdem na wakacje samochodem musisz wykupić niezbędne winiety na płatne drogi, np. na Słowacji i Węgrzech. W Rumunii również przyda Ci się winieta, którą zamówisz przez internet z potwierdzeniem na e-mail. To niewielki koszt, gdyż zaledwie 7 euro na 30 dni.

Najciekawsze miejsca podczas podróży do Rumunii

Wciąż masz problem, gdzie na wakacje samochodem warto się wybrać z całą rodziną? Strzałem w dziesiątkę będzie Rumunia! To malowniczy kraj, gdzie podczas podróży możesz zobaczyć takie miejsca, jak:

  • okolice Dunaju, który rozpościera się pomiędzy Karpatami od Gór Wschodnioserbskich,
  • drogę Transalpinę, która jest uwielbiana przez motocyklistów,
  • drogę Transfogaraską – najpopularniejsza trasa w tym kraju,
  • Sybin – piękne miasto porównywane często do Krakowa,
  • Pałac Peles w Sinaia.

Jeśli wybierasz się na wakacje do Rumunii, koniecznie musisz odwiedzić te miejsca. Pamiętaj, że niezależnie od sposobu podróżowania, warto zadbać także o ubezpieczenie turystyczne. Firmy takie jak np. Balcia Insurance oferują swoim klientom praktyczne pakiety już od kilkunastu złotych dziennie. Dzięki temu nie musisz przejmować się dodatkowymi kosztami w razie np. kradzieży walizki w hotelu. Spędzaj czas podczas wakacjach aktywnie i bezpiecznie!

Uważaj! O tym musisz pamiętać!

Wybierając się na wakacje samochodem do Rumunii, musisz pamiętać o tym, aby zabrać ze sobą wymagane dokumenty. Najważniejsze to:

  • dowód osobisty lub paszport,
  • prawo jazdy,
  • dowód rejestracyjny pojazdu,
  • oryginał polisy wydany w formie papierowej.

Warto też zabrać ze sobą podstawowe wyposażenie wymagane w tym kraju. W Rumunii standardem jest: trójkąt ostrzegawczy, kamizelka odblaskowa, apteczka i gaśnica. Pamiętaj też o tym, że światła mijania w pojeździe musisz mieć włączone przez całą dobę, niezależnie od warunków drogowych.

Ubezpieczenie samochodu na wakacje – czy musisz kupować dedykowane?

Obowiązkowe ubezpieczenie samochodu na wakacje do Rumunii to tylko polisa OC. Umowy podpisane z towarzystwami ubezpieczeniowymi w Polsce są honorowane przez rumuńskie przepisy drogowe. Niemniej jednak warto wykupić dedykowaną polisę AC + NNW oraz Assistance, która dodatkowo zabezpieczy pojazd i pasażerów w razie wystąpienia nieplanowanej sytuacji awaryjnej na drodze. Z pełnym pakietem ubezpieczeń wakacje samochodem do Rumunii mogą być naprawdę udane i niezapomniane dla wszystkich uczestników podróży!

dodał redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 + 20 =