Gdzie kupić olejki eteryczne paczulowe?

Olejki eteryczne paczulowe kryją w sobie olbrzymi potencjał, który warto odkryć, by móc cieszyć się  nim na co dzień. Olejek paczulowy ma silne właściwości przeciwgrzybiczne, odkażające i przeciwbakteryjne. Działa on również pozytywnie na nasz układ nerwowy. Aby jednak móc korzystać bezpiecznie z wyjątkowych właściwości, jakie ma paczula i wytwarzany z niej olejek, warto sięgać wyłącznie po naturalne olejki najwyższej jakości. Przedstawiamy więc olejki eteryczne paczulowe wraz z tkwiącym w nich potencjałem i podpowiadamy, gdzie można kupić olejek z paczuli, by mieć pewność najwyższej jakości produktu.

Naturalny olejek eteryczny paczula – dlaczego warto go stosować?

Olejek paczuli kryje w sobie olbrzymi wachlarz możliwości. Przede wszystkim ma on właściwości przeciwzapalne. Posiada również silne właściwości antyseptyczne, co z chęcią jest wykorzystywane przez zwolenników naturalnych rozwiązań.

Olejek taki otrzymywany jest w procesie destylacji parą wodną liści paczuli i musi być przechowywany w szczelnie zamkniętej butelce z ciemnego szkła w temperaturze pokojowej. Prawidłowe przechowywanie i wykorzystanie pozwala na łagodzenie stanów zapalnych skóry. Możesz stosować go również, by wzmocnić swój układ nerwowy. Czysty olejek eteryczny zwalcza pasożyty i jest stosowany w stanach nadmiernego napięcia.

 Aby poznać jego moc, dodaj 9 lub 10 kropli do 25 ml oleju bazowego. Stwórz taką mieszankę olejów i wykonaj relaksujący masaż ciała, by przekonać się, jak szybko odczujesz poprawę. Dodaj kilka kropli olejku do kąpieli, by poczuć jego uspokajające działanie. Pamiętaj jednak, by unikać kontaktu z oczami, aby nie wywołać podrażnień.

olejki z paczuli

Aromaterapia olejkiem z paczuli

Olejki eteryczne z paczuli sprawdzają się doskonale w aromaterapii. Przyda się w tym celu dyfuzor lub kominek zapachowy. Co ciekawe, ziemisty, drzewny zapach olejku działa jak naturalny afrodyzjak. Wiele osób decyduje się również stosować olejek z paczuli w leczeniu depresji i wszelkich dolegliwości, związanych z układem nerwowym.

Jak już wspominaliśmy, olejek wzmacnia system nerwowy i przyczynia się do jego poprawnego działania. Działanie olejku wykorzystuje się również w przemyśle. Mieszanki olejków doskonale sprawdzają się np. w produkcji perfum. Olejek pachnie wyjątkowo przyjaźnie, wykazując wartość terapeutyczną i działanie rozluźniające. Generalnie olejek z paczuli polecany jest osobom, które potrzebują oczyszczenia, relaksu i spokoju. Ponadto warto stosować olejek paczuli, by usunąć blokady umysłu i poprawić nastrój.

Gdzie kupić naturalne olejki paczulowe?

Naturalny olejek otrzymywany z ziela paczuli w procesie destylacji parowej ma brązowo-zielony kolor i wyjątkowy aromat. Aby jednak móc w pełni cieszyć się z rezultatów jego stosowania, warto sięgać wyłącznie po certyfikowane produkty najlepszej jakości. Takie olejki paczulowe znaleźć można w ofercie Olejkowego Sklepu, w którym zakupisz olejki eteryczne paczulowe, ale również inne olejki naturalne oraz profesjonalne akcesoria do aromaterapii, dzięki którym odkryjesz potencjał, tkwiący w każdym naturalnych zapachu.

dodał redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + 20 =